Bildiri Gönderimi

ONLINE BİLDİRİ GÖNDERİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bildiri son gönderim tarihi :  14 Ekim 2018

 

SÖZLÜ SUNUM ve POSTER KABUL KOŞULLARI

1.özlü Sunum / Poster sunumu için son özet gönderme tarihi: 14 Ekim 2018 

2. Sözlü Sunum/Poster sunumu  başvuruları web sitemiz üzerinden yapılacaktır.

3. Sözlü Sunum/Poster sunum özetleri, Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı seferde www.izdokongreleri.org web sitesi üzerinden gönderilmelidir. Faks, fotokopi ve e-posta yoluyla gönderilen kopyalar dikkate alınmayacaktır.

4. Yalnızca araştırma özetleri sözlü bildiri olarak gönderilebilir. Poster bildiri olarak ise hem araştırma hem de olgu sunumu özetleri gönderilebilir. Derleme özetleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.

5. Hazırlanan sözlü sunum / poster özetinde araştırma veya olgu sunumu için "Amaç / Aim", "Gereçler ve Yöntemler / Materials and Methods", ya da "Olgu Tanımlanması /Case Description", "Bulgular / Results" "Sonuç / Conclusion" başlıkları yer almalıdır.

6. Sözlü Sunum / Poster sunumları  daha önce hiçbir yerde basılmamış ve sunulmamış olmalıdır.

7. Sözlü Sunumu / Poster sunumunu sunacak kişinin adının altı çizilerek belirtilmelidir. İsimler sadece ilk harf büyük olacak şekilde küçük harfle yazılmalıdır. Örn: Mehmet Küçük

8. Özet başlığının kısa, anlaşılır ve en fazla 12 kelimeden oluşacak şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

9. Özet içinde kısaltma kullanılması halinde, kısaltmanın açık adı ilk geçtiği yerde parantez içinde verilmelidir.

10. Özette çalışmanın amacı ve kullanılan yöntemler kısaca belirtilmeli, bulgular yeterli sayısal ayrıntıyla birlikte özetlenmeli ve sunulan bulgular çerçevesinde sonuç açıklanmalıdır.

11. Özetin tamamı, başlık adı, yazarın adı, soyadı hariç olmak üzere 350 kelimeyi geçmemelidir.

12. Posterler dikey olarak, JPG veya PDF formatında hazırlanmalıdır. Poster sunumları bu yıl E-POSTER (Elektronik poster) olarak yapılacaktır. Kongre için herhangi bir basılı materyal getirmenize gerek yoktur.

13. Özetleri "Times New Roman" yazı tipi ile 12 punto, tek satır aralığı kullanılarak ve iki yana yaslanmış olarak yazılmalıdır.

14. Hem Türkçe hem İngilizce özette, poster sunum  / sözlü sunum başlığının alt satırlarında araştırmacıların isimleri (akademik ünvanları belirtilmeden) ve çalıştıkları kurumlar yazılmalıdır. Farklı kurumlarda çalışan araştırmacıların varlığında, kurum isimleri farklı rakamlarla kodlanıp, rakam araştırıcı isminin yanında üst simge olarak belirtilmelidir.

15. Sözlü Sunumların / Poster sunumların  kabul yazıları kişilerin e-mail adreslerine gönderilecektir.

16. Posterler kongre boyunca dijital ekranlarda sergilenecektir.

17. Sözlü Sunumu / Poster Sunumu yapacak kişilerin kongreye katılımı zorunludur. Aksi halde Sözlü veya Poster sunum başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Yukarıda belirtilen kurallara uygun olarak gönderilmeyen sözlü sunumlar / posterler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

18. Sözlü sunumlar ise 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09:00 -17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

 19. Her katılımcı kongreye, kendisinin de yazarlarından olduğu en fazla 2 adet bilimsel çalışma (Sözlü sunum  veya Poster sunumu) ile katılabilir. Bu bildirilerden sadece birinde sunucu olabilir.

20. Bilimsel Kurul, bildirileri sözlü veya poster sunum olarak değiştirme ve karar verme hakkına sahiptir.

21.Özet gönderimi sırasında tablo veya figür kullanılamaz.

22.Yazarlar bildiri özetlerini kongre bilimsel komitesine gönderdiklerinde bildirilerinin kongre kitabında basılmasını kabul etmiş sayılırlar.

23. Sözlü Sunum/ Poster jürisinin değerlendirmesi sonucunda 1. 2. ve 3. lük ödülü kazanan sözlü sunum / poster sahiplerine ve vaka türündeki posterlerin arasından en iyi olgu sunumu  ödülleri kokteylde takdim edilecektir. Tüm sözlü sunum/ poster sahiplerinin kokteylde bulunması gerekmektedir.

24. Bildiriniz poster olarak kabul edildikten ve bildiri gönderimi kapandıktan sonra, tarafınıza SMS ile bilgilendirilme yapılacak ve e-poster yükleme prosedürleri gönderilecektir. Ayrıca site üzerinden de bilgilendirme yapılacaktır.

Bu maddelerden herhangi birine uymayan bildiri özeti, içeriğine bakılmaksızın değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Gönderim esnasında teknik destek ya da sorularınız için 0232 446 06 10 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

GÖNDERİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etkinliğin başlamasına kalan süre:

ÖNEMLİ TARİHLER

Etkinlik Tarihi

9-11 Kasım 2018

İLETİŞİM

İZMİR DİŞHEKİMLERİ ODASI

Anadolu Cd.No:40 Tepekule İş Merkezi D:209-210-211 Bayraklı / İzmir
Tel: 0232 461 21 52
461 36 15  
461 15 71
Faks: 0232 461 37 59
E-mail:  organizasyon@izdo.org
 
ORGANİZASYON SEKRETERYASI
Sevilen Acar
Tel: 0 554 534 76 27
E-mail:  
organizasyon@izdo.org
 
 
KAYIT SEKRETERYASI:
Ayşe Gül
Tel: 0 232 461 21 52 
(Dahili 12)
E-mail: muhasebe@izdo.org

 

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.